קפה גלריה “רושקה” – בית קפה בגליל המערבי

  • Family tours ,culinary tours, ecological tours, ethnic tours, North Israel tours, Western Galilee tours
  • Natural Cosmetics, craftsmen, guides and advisers restaurants, good life, workshops and meetings
  • Wine and alcohol, boutique dairies, restaurants and cafes, home cooking, local produce

גלריה לריהוט ואמנות, בית קפה בגליל המערבי.

בגלריית רהיטי הנפחות פתחו יובל ומירה את קפה גלריה “רושקה” בשנת 2009. המקום שלנו מתאפיין באווירה שקטה, ביתית וחמימה שמזכירה לנו את סבתא רושקה זיכרונה לברכה - אמה של מירהל’ה, על שמה קראנו את בית הקפה. הרהיטים בבית הקפה – הכיסאות, השולחנות ועד מחזיקי המפיות – כולם יצירותיו של יובל. הרהיטים עשויים מברזל בשיטת הנפחות, אך משלבים חומרים רבים נוספים כגון עץ טבעי, זכוכית שיש ואבן.

התפריט המוצע בקפה כולל מנות צמחוניות וטבעוניות, כולן פרי ידיה של מירהל’ה (אישתו של יובל) שמכינה אותן בהכנה בייתית מוקפדת. המנות כוללות קישים, סלטים, לחמים, מזטים, תבשילי קדרה וגם מרק חם ומנחם בחורף הקריר של הר מתת. בתפריט הקינוחים תמצאו עוגות (נהדרות) וכן, גם את הגלידה מירהל’ה מכינה.

למרות שמדובר על בית קפה בגליל המערבי הנוף  שלנו אינו מוגבל רק לאזור אחד – ממרפסת בית הקפה רואים את גן פסלי הנפחות בחצר הנפחייה, והנוף ניפרש מזרחה, ראשית נצפה בהר אדיר בירוק עז הניצב אל מול המקדימים לתפוס שולחן על הגזוזטרה. מרחיקי הראות ישקיפו דרך הרי הגליל העליון על תלי רמת הגולן והחרמון, ומצידה השני של המרפסת ניתן לצפות בהרי תפן והכרמל במערב.

בית הקפה וגלריית הרהיטים והפסלים פתוחים בימי שישי בין השעות 11:00 עד 16:00 וביום שבת בין השעות 11:00 עד 17:00 ובשאר ימות השבוע ניתן להגיע לביקור בגלריה בתיאום מראש.

לתפריט המלא והעדכני של בית הקפה מותאם למובייל לחצו כאן

 *קפה גלריה רושקה מזמין את אורחיו לעבור דרך סדנת הברזל, להתרשם מכלי העבודה, להכיר את יובל ולהחליף דעות בעניין ברזל אש ועבודות יד.

קפה גלריה רושקה והסדנה לנפחות נמצאים במצפה מתת, ישוב קטן והררי (מתת בגימטריה = 840, גובהו של הר מתת) הטובל בחורש עצי אלון השוכן בחלק הגבוה של הגליל המערבי. כ-עשר דקות נסיעה מהר מירון ו-25 דקות נסיעה ממעלות תרשיחא תמצאו בית קפה בגליל שיגרום לכם להירגע, לצבור אנרגיות ולחייך על המרפסת אל מול הר אדיר.

 

Contact us